Co je nového v lednu 2017

30.1.2017

(od Alenky) Pondělní radostná zpráva ♥ Naše krásná mladá slečna Cassandra (nyní Kesy) získala o víkendu nový domov u úžasných dvounožců milujících micinky, kteří již mají mourovatou micinku Dendu. Z lehce neprůbojné bojácnější, ale mazlivé holčičky se stala během 2 dní super mazlivka a malá nebojácná dračice 😀 Je neuvěřitelné, jak se kočičky dokáží proměnit, když dostanou ten pravý domov, individuální péči a neomezenou lásku. S Dendou se Kesy zatím oťukává. Přejeme všem hodně radosti a lásky ♥

   

 

30.1.2017

17. ledna 2017 odjel do nového domova Jolly a rovnou nám poslal fotečku z nového domova 🙂

Jolly byl dovezen v krabici s koťaty, takže se nejdříve myslelo, že jde o maminku, ale šlo o starostlivého kocourka. Jolly je nádherný, buclatý, úžasně hravý a mazlivý kocourek. V azylu od 2015, nyní je tedy již konečně v novém domově.

   

 

30.1.2017

Dne 26.01.2017 nás navždy opustil Krteček v důsledku onemocnění FIP. Krtečka nám jako malinké, krásné, černé kotě dovezli nálezci dne 20.7.2016.

 

30.1.2017

26.1.2017 nás opustil kocourek Buclík. Nebylo mu dobře, byl hospitalizován na veterině, kde bohužel zemřel. Buď nahoře šťastný, Buclíčku 🙁
Buclík byl nádherný, mohutný kocourek s velkýma, žlutýma očima. Byl dovezen z Cotkytle u Lanškrouna z narkomanské zbořeniny, kde se o něj a další kočičky (Milunku, Píšťalku a Berušku) starala jedna paní. Působil trochu bázlivě, ale po chvilce se začal mazlit.

 

29.1.2017

Poděkování za škrabopelíšky 🙂

Včera jsme obdrželi luxusní zásilku tzv. škrabopelíšků značky Matěj design od paní Ada Alena Krejčí. Mnohokrát děkujeme za krásné dary! Kočičky je hned přijaly za své. Tentokrát testovaly Bibi s Jinovatkou 🙂 Nutno také podotknout, že kočičky si skvěle vyhrály i s příslušnými obalovými materiály 😀 Postupně přineseme další fotečky na novém kusu kočičího nábytku, který si kočičky bleskurychle oblíbily.

      

 

25.1.2017

Náš Azyl byl vybrán jako jeden z cílů jarní charitativní cesty, která proběhne v režii Vilmy Havlínové a její facebookové skupinky Šimonova pomocná tlapka. Už nyní máme v rámci tamní aukce rezervováno pro náš kočkoland několik úžasných pelíšků, tak i na ně (a nejen na ně) se náš kočkoland bude velice těšit 🙂 Jo a taky nesmíme zapomenout na to důležité – mazlící ruce přijedou 😀

 

18.1.2017

Je to hrozné. Jedny kočičky dovezu z veta, kde jsou na kapačkách a druhé tam zase vezu. Poslední dvě sestřičky mají stejné potíže se zoubky. Jitřenku jsem dnes dovezla a její sestru Jasněnku tam zase pro změnu nechala. Od nového roku mne už nově zachráněné kočičky stály kolem 10 000 kč. A to už mi začínají docházet zásoby krmiva. Také jsem dosti vyčerpaná a nebýt děvčat , tak bych to asi musela zrušit. Díky vám všem může azyl stále existovat.

 

14.1.2017

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ Vám všem, protože díky Vaší pomoci v rámci akce Vánoční sen 2016 pro Azyl Gaia jsme si mohli dovolit zakoupit tzv. germicidní lampu. Ještě jednou moc děkujeme!

 

14.1.2017

O život Lejlinky jsme bojovali ze všech sil, byla 2x hospitalizovaná na klinice, ale svůj boj prohrála.
Po všech možných vyšetřeních a testech byl nakonec identifikován problém v tlamičce, v dásních. Na první pohled zuby a dásně čisté a v pořádku, ale při větším stisku začala téci krev. Lejlinka tedy nakonec podstoupila operativní zákrok, kdy jí byly některé zoubky vytrhány. Vypadalo to nadějně, ale bohužel, poslední informace z veteriny byla ta nejhorší možná 🙁
V pondělí se dozvím konečnou částku za léčbu, ale peněz mi líto rozhodně není. Obětovala bych cokoliv, co by mohlo pomoci. Každá takováto prohra nesmírně bolí, nikdy si na to nemůžu zvyknout 🙁
Ještě svůj boj svádí na klinice kocourek Kery, snad alespoň on to všechno zvládne a přečká. Už to vypadalo vše také v pořádku, ale opět se mu zhoršily ledviny.
Jsem nesmírně vděčná vám všem, díky jejichž příspěvkům na účet 881188815/2010 můžu o všechny tyto životy zkoušet bojovat. Za každý úspěch jsem nesmírně ráda a každá prohra nesmírně bolí.

Lejlinka se k nám dostala od jedné paní, která se již stará o 40 venkovních kočiček. Tuhle krásku jí někdo dal před dveře bytu …

 

13.1.2017

V úterý nám nemoc FIP navždy vzala kočičku Luu. Bylo to jedno ze tří koťátek ze zahrádkářské kolonie v Šumperku, kde lidé bydlí v chatkách a veškeré kočičky se snaží hrozným způsobem likvidovat. Byla plašší. I tak nezapomeneme vzpomenout …

 

13.1.2017

Před chvílí mi volali z veta, že Lejla bohužel i přes veškerou péči zemřela. Tak jsem se včera ještě stihla s broučkem rozloučit. Bolí mne z toho srdce. Na to si člověk prostě nezvykne.

 

13.1.2017

Včera jsem vezla na veto Keryho, protože se začal zhoršovat , nechali si ho tam do pondělí na kapačkách. Má problém s ledvinami. Také jsem tam musela ještě nechat Lejlu, protože ještě sama odmítá baštit. Nechali mne , abych se za ní šla podívat. Zdála se být ještě apatická, jenom polehávala. Sice mne poznala a chtěl se mazlit, ale stále to nebylo ono. Snad se z toho konečně dostane.

 

10.1.2017

Dobré zprávy o Lejlince ♥

Lejlu jsme dnes podruhé vezli na veterinární kliniku. Byli jí provedeny všechny možné testy, ze kterých pořád vycházely výborné hodnoty… Až při vyšetření zubů se zjistilo, že při zatlačení na dáseň některé zoubky krvácejí a Lejlu to bolí! Dnes dopoledne ji tedy operovali a veškeré krvácející zoubky byly ošetřeny nebo vyjmuty. Po operaci dostala injekci proti bolesti a ejhle, začala krásně papat! Máme velkou radost a Lejlu si opět brzy vyzvedneme. Pokud byste chtěli Lejle přispět na náklady léčby a operace, můžete využít náš účet 881188815/2010 a do poznámky pro příjemce uvést LEJLA. Za případnou pomoc a sdílení radosti děkujeme. O víkendu bychom měli mít i nejnovější fotečky Lejly po operaci ♥

 

4.1.2017

Včera mi dovezli ze Šumperka od sanatorky vyhozenou bílou krásnou kočičku a dnes v Branné chataři byli na procházce a šly za nimi dvě odrostlá koťátka. Paní je alergik, tak si je nemohli nechat.
Také jsem dnes odmítla dát jedno želvovinové kotě manželům, kteří si přijeli i s malými dětmi . Žádné jiné je nezajímaly, ani se nesnažili pohladit alespoň nějaké, které se s nimi chtělo mazlit. Doma prý mají ještě dvě. Tak jsem si dovolila se zeptat, proč chtějí další. Bylo mi řečeno, že chtěli pomoci od jedné kočičky z azylu. Hned jsem jim nabízela další krásné a mazlivé větší koťátka, ne, …… pán se urazil s tím, že chtějí pouze to želvovinové. Ty se ještě doléčují s ATB. Nejsou na tom po zdravotní stránce dobře. Tak jsem navrhla, že musíme ještě počkat alespoň měsíc a půl. Když uraženě odcházeli, tak jsem si nedokázala odpustit poznámku, že když chtěli pomoci, tak je snad jedno, jestli je kočička červená, nebo modrá.

Označeno v Aktuality 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

SEO služby nám zvyšují návštěvnost