Co je nového v únoru 2017

19.2.2017

Krásný večer všem 🙂

Děkujeme vám za vaše úžasné příspěvky našemu kočkolandu a kotějeslím. Díky nim můžeme poskytnout maximum našim marodům.

Aktuálně podstoupí vykrmovací kůru naše vychrtlinky černá Kelly, bílomourka Šmudla a černí Otík a Lola. Oni dlabou, ale nestačí to, bude se jim tedy věnovat speciální péče s vylepšeným krmením a uvidíme, jak jim to pojede 🙂
Po kocourkovi Kiliánkovi a kočičce Divožence se za Duhový most bohužel chystá i kocourek Viliámek, kterého dostihla FIP. FIP postihla i černobílého kocourečka Thea, kterému se již plní bříško tekutinou. Jinak dlabe a chová se zcela normálně.
S ledvinami má pět problémy o kočička Laruška, tak je v kleci a dostává zvlášť granule, aby opět mohla mezi ostatní.
Osleplé kočičce Lauře se očíčka trošinku zlepšila, rozeznává již zřejmě světlo a tmu, stíny. Nejraději má na odpočinek staré křeslo, kam si vždy opatrně sama vyskočí 🙂 Zatím nevíme, co to způsobilo, vyšetření na nic zvláštního neukázala. Stále očička kapeme.
Kapeme i mega kocourkovi Barnabášovi (jeho zdravotní stav je již téměř v pořádku, neuvěřitelně se dal do kupy) a kočičce Malině, která má velkou rýmu.
Želvinky Gabra a Málinka se již taky celkově zlepšily a budou z nich neuvěřitelné mazlivky. Ještě nejsou úplně 100% v pořádku, ale již se k tomu úspěšně blížíme. Doufáme, že se opět nic nezvrtne.
Kocourek Radovánek je na tom také již mnohem lépe, zatím stále kapeme, ale posun k lepšímu a apetit je velký.
Nejnovější přírůstek, kočička Valentýnka je na tom již také lépe. Léčíme, hladíme, opečováváme. Zatím stále trochu bojínka, ale už dokáže vrnět, když jí člověk hladí 🙂

            

 

17.2.2017

NÁDHERNÉ ZÁŽITKY. Před týdnem mi volala paní učitelka z 6. základní školy ze Šumperka, že vyhlásili sbírku pro zvířátka v azylu Gaia. Dnes jsme tam jeli pro vybrané věci. Vzala jsem sebou malého pejska Miu a slepého kocourka Rezinka, jako poděkování za všechna zvířátka. Ti dva se mi zdáli jako nejvhodnější pro tuhle akci. Sbírka se konala v tělocvičně. Mia byla z toho nejprve celkem vyplašená, nevěděla kam jí vedu. Měla zkušenosti pouze s doktory. V tělocvičně ještě docvičovaly malé děti hodinu těl. výchovy. Mia, jakmile uviděla ten hukot a ty malé děti, okamžitě začala vrtět ocáskem a podupávat radostí. Asi se dříve bála jenom dospělých, kteří jí ubližovali. Když jsme se nachystali přivítat všechny děti, kteří chtěli podarovat zvířátka, bylo to něco neskutečného. jako když se blíží roj včel, navíc se to v tom velkém sále rozléhalo a znělo to jako zpěv v katedrále. Všichni si je chtěli pohladit a vyfotit. Jenom já to nemohla zvěčnit, protože se mi rozbila nabíječka k foťáku a Věruška Hybnerová si jako naschvál zapomněla mobil s foťákem.Takže se musíme spolehnout pouze na paní, která to všechno zvěčnila. Až nám pošle fotky, tak je tady zveřejníme. Byl to pro nás neskutečný zážitek.

         

 

16.2.2017

Jakmile náš malý roztomilý mazlíček Doyle (nyní Monty) trošku povyrostl, už si našel dvounohou maminku s rodinou, která ho zbožňuje a zahrnuje láskou ♥ Má i krásnou kočičí kámošku Lucky, která do rodiny přišla jako malinké koťátko z ulice, prostě si tuhle kočičí rodinku našla sama. Monty ze začátku na Lucky syčel, ale teď už to jsou největší kámoši a dělají spolu lumpárny. Ale přeci jenom jeho dvounohá máma je máma a Monty za ní chodí jako pejsek a večer s ní spinká v postýlce. Je to jedna velká šťastná rodinka.
Adopce Doyla byla jednoznačná věc – láska na první pohled … Proste (poklička) Doyle zapadl do hrnečku (rodinky) jako ulitý. Paní Miroslava Ležáková ho uviděla a ostatní kočičky jako by neexistovaly 🙂
Přejeme Doylovi (Montymu) a Lucky spoustu raráškovských chvilek a mazlení s jeho dvounožci.

         

 

14.2.2017

Představujeme vám Valentýnku (Týnku) – odrostlé kotě, které k nám přicestovalo až z Olomouce. Odchytla ji Leňa RočkaBubi Blondýnčina kousek od benzíny, která je situována na frekventované silnici. Chvíli trvalo, než se ji podařilo odchytit .Valentýnka byla plachá a vždy frnkla do kanálu. Leňa na ni nastražila sklopec s miskou voňavého papání a šup mrška malá se kolem 4 hodiny ráno lapila. Chudinka byla úplně mokrá, špinavá, celá černá, umaštěná a páchla po technickém oleji. Leňa a kamarádka tu malou špindírku vykoupaly (asi 5 výměn vody) a zjistily, že micinka je černo-bílá. Koupel byla nelítostná a neobešlo se to bez válečných zranění – dvojnožců samozrejme. Po koupeli byla Valentýnka tak vysílená , že při sušení ručníkem tvrdě usnula.
Děkujeme Věra Beruška Hýbnerová, že dala echo a malá se přesunula do azylu.
Teď se holčička léčí antibiotikama a kapeme očíčka- má ošklivý hnisavý zánět. Dnes nechtěla papat, tak jsme ji nakrmily stříkačkou. Je chudinka vystresovaná. Věříme, že brzy začne baštit. Samozřejmě je v karanténě v kleci a čeká ji návštěva u veterináře.

 

14.2.2017

Dnes ráno odešel krásný kocourek Kiliánek. Když se konečně podařilo najít mu domov, kde by měl také nemocnou kočičku , ale mohl si užívat ještě ten malý zbytek života, tak se nemoc rozjela a i přes veškerou snahu ho velice rychle dostala. Budeš mi chybět broučku.

 

13.2.2017

(od Alenky) Tak a přišel čas se podělit o radostnou adopci hravého a mazlivého Lumpíčka Vilíka- teď se jmenuje Erik 🙂 Jeho dvounožci ho milují a rozmazlují ho, jak jen to jde.
Vilík , když byl ještě v Azylu, mě chytal za všechny moje sňůrky na oblečení nebo napadal moje tkaničky. Dokonce jsem si musela sundat můj řetízek s andělíčkem , protože na něm ten malý ďáblík furt visel 😀
Teď už díky bohu terorizuje svoje sluhy.
Eričku přejeme Ti spoustu zábavy a lumpačení a ze srdce Ti přejeme nekonečnou lásku a mazlení. Opatruj se a občas se nám ozvi, ty lumpe jeden ♥

            

 

13.2.2017

(od Alenky) Takový normální den v Azylu. Návštěva veteriny/kastrace kocourka …ježdění – lítání – shánění zásob po městě a pak ještě přijede náklaďák s granulema do toho všeho.  A to nepočítám krmení 2x za den té naší divé zvěře – nejen 130 micinek, ale i 5 psů, poník, 3 kozlíci, divočák , srna a 30 slepic a do toho samozřejmě úklid… 24h denně je proste málo 🙁

                       

 

8.2.2017

Něžný kocourek Rezinek

Bojoval se silným zánětem močového měchýře, který se nakonec podařilo zdárně vyléčit. Měl speciální dietu, se kterou se také „popral“.
Rezinek se do Azylu dostal s velmi nemocnými očky, dolámanými zoubky, bez ocásku a plný klíšťat. Rezinek je bohužel téměř slepý, trošku odtažitý, asi si předtím nezažil nic moc dobrého od lidí 🙁 Ale ani to mu nebrání užívat si nové venkovní voliéry 🙂

 

8.2.2017

Krasaveček Kery

Bojuje se selháváním ledvin a tak je nutné mu věnovat zvýšenou péči. Byl kvůli tomu také na hospitalizaci.
Postupně se mění ve velmi přítulného kocourka, který miluje drbkání na hlavičce a ducání hlavičkou. Dokáže se ale také ohnat, pokud se mu něco nelíbí.
Když se dostal do našeho Azylu, měl velmi ošklivou a zapáchající ránu na krku. Rána byla podle všeho způsobená politím kyselinou. Museli jsem mu ji vystříkat dezinfekcí a odstranit kusy nekrotické tkáně, která byla slepená na chlupech a stahovala kůži dolů. Byl špinavý a zablešený. Nějakou dobu strávil na hospitalizaci na veterinární klinice.

 

8.2.2017

Medvídci pomáhají ♥
Velice děkujeme Hedvice Vedralové, která náš kočkoland a kotějesle podporuje háčkováním těchto naprosto luxusních medvídků 🙂

               

 

 

7.2.2017

Kocourek Ringo – úžasný mazlivý nenasytný kocourek. S nemocnou tlamičkou, což mu ale v podstatě nijak nevadí, dokáže si s tím velice snadno poradit. Při kastraci, tedy v jedné narkóze, mu bude provedena revize tlamičky a budou mu vytrženy případné nemocné zoubky, abychom eliminovali případné obtíže v budoucnu.

      

 

7.2.2017

Kocourek Kiliánek – nádherný mohutný a neuvěřitelně mazlivý kocourek, kterému byla bohužel diagnostikována smrtelná a nevyléčitelná nemoc FeLV. Z tohoto důvodu musel být oddělený od ostatních kočiček. Po dlouhé době se mu naskytla možnost nového domova, kde by mohl být kočičím miláčkem. Bohužel těsně předtím, než měl odjet, se jeho zdravotní stav zhoršil. Má za sebou několikadenní hospitalizaci na veterinární klinice. Bohužel, nemoc FeLV, resp. následky s ní spojené, udeřila v plné síle a Kiliánkovi tak dohořívá plamínek jeho svíčky 🙁 Loučí se nám s ním těžko, moc těžko. Ale tato nemoc se obelstít bohužel nedá :'(

 

 

6.2.2017

Dokonce i slepý kocourek se odvážil vyškrábat ven a usadil se na starém venkovním škrabadle.

 

6.2.2017

Nejen tato kočička aktuálně potřebuje veterinární ošetření 🙁

Rádi bychom tímto poděkovali vám všem, kteří již nyní posíláte příspěvky na veterinu na náš účet 881188815/2010.

A také bychom chtěli moc poděkovat Kočičímu domovu Sluníčko, které nabídlo převzetí této kočičky do své péče, aby alespoň trošku paní Jiřině Vrábelové ulevilo. Veterinární náklady za tuto kočičku tedy budou pod Kočičím domovem Sluníčko a pokud to půjde, kočička i pojede do Sluníčka 🙂 A bude tak následovat své 4 předchůdce z loňského roku, kteří před necelým rokem do Sluníčka odjeli hledat své nové domovy (a našli je) 🙂

Zítra kočička podstoupí revizi tlamičky a jednoho očička. Bohužel to vypadá, že jí buď něco srazilo a nebo jí někdo do tlamičky kopl. Kočička nemůže normálně jíst, jí jakoby bokem. Ale jí hrozně ráda a moc a velice jí chutná, což je důležité. Také se jí spustila rýma, tak uvidíme, jak dopadne podrobná prohlídka u pana veterináře.

 

6.2.2017

Včera mi dovezli do azylu tříbarevnou kočičku, která byla zraněná. Zranění je zastaralé. Kočička byla velice hladová, nemohla se stále dosytit. Musí jíst pouze měkkou stravu. Mám na kapačkách na klinice od pátku Kiliánka a budou mu ještě dnes dělat nějaké testy, tak až si pro něj pojedu, vezmu kočičku sebou, aby se na ni podívali. Protože to všechno bude stát spoustu peněz a já mám vyčištěný i účet z důchodu, nebudu to mít z čeho zaplatit. Je to stále stejná situace. Věčný problém z financemi.

      

 

6.2.2017

Velice spokojená zachráněná kočička Jinovatka.

   

 

6.2.2017

Počet kočiček v azylu stále pomalu stoupá. Loňská úroda jsou kočičky černé. Ty jsou v převaze. Ty se také špatně umísťují.

      

 

6.2.2017

Tak se nám udělalo trochu tepleji a kočičky mohly vyběhnout do voliéry. To bylo radosti.

 

3.2.2017

Se smutkem se loučíme s kočičkou Rozárkou I. Byla to velká bílá plašanka, na kterou se nesmělo ani promluvit, jinak hned utekla. Soužití s ostatními kočkami v azylu bylo bezproblémové. Kočička byla zachráněná z Ramzové. Tehdy nám jich dovezli celkem 6 a byly všechny ve velmi zanedbaném stavu. Sestra Divoženky, které v současně také není dobře a intenzivně ji léčíme. Rozárka I. nás navždy opustila dne 1. února 2017

 

Označeno v Aktuality 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

SEO služby nám zvyšují návštěvnost