Co je nového v březnu 2017

31.3.2017 (od Alenky)

Dalším přírůstkem do Azylu se tento týden stala nádherná želvinka, poloslepá holčička Bludička, zachráněná z Bludovečku.

Je to důvěřivá a super mazlivá micinka. Čeká ji veterina a testy .

 

31.3.2017 (od Alenky)

Představujeme zuboženého kocourka Simbu, kterého jsme převzali z Javoříčka od starší paní, která zachraňuje kočičky a tento případ byl pro ní už moc těžký. Od pondělí byl na kapačkách a dnes jsme nasadili antibiotika.
Je to nádherný kluk. Doufáme, že se nám ho podaří uzdravit a vykrmit do původní královské krásy. Je bázlivý a nedůvěřivý, ale nechá se pohladit.

Mockrát předem děkujeme za jakoukoliv finanční pomoc, která nám pomůže (nejen) mu pomoci.

         

 

28.3.2017 (od Alenky)

Kráska Merry děkuje všem, co se podíleli na její záchraně a pak na následném umístění, především Jiřince Vrábelové, Věrce Hýbnerové a Martině Harbichové. Díky nim tenhle úspěšný příběh začal ♥
Bez všech těch lidiček, co milují a nejsou jim lhostejné příběhy nechtěných, opuštěných či týraných němých tváří, by tohle nebylo možné. Každý z nás je důležitým článkem řetězce lásky a soucitu. Každá zmínka o každém zvířátku, co hledá domov, je důležitá. Nikdy nevíte, kdo díky Vám zprávu uvidí a komu předá informaci.
Přišla mi zpráva od Michaely Frgi, že ví o lidech, kteří by měli zájem o Merry. Když jsem se ptala, jak je zná, řekla, že přes přítele maminky. Ta řekla, že ví o někom, kdo si přeje vlčáka 🙂
No a je to .. Manželé Luxovi se teď radují z nádherné milé holčičky a ona je šťastná, že má novou milující rodinu.
Díky vám všem našla Merry nový domov rychlostí blesku.
️Moc si vás všech vážíme a děkujeme za pomoc ♥

Kéž by měl každý zvířecí příběh takový šťastný konec.

      

 

27.3.2017 (od Alenky)

Návštěva veteriny minulý čtvrtek 23.3. 2017. Vzaly jsme 3 slečny:
– Amy – začínající zánět v pusince (testy na FeLV/FIV a podrobné laboratorní vyšetření)
– Irinka – spokojená, ale hubená holčička (testy na FeLV/FIV a podrobné laboratorní vyšetření)
– Karakalka – zatoulaná / zachráněná mladá, cca 8 měsíční, kočička (testy na FeLV/ FIV a sono, zda nečeká koťátka).
Všechny holky dostaly pipetky na svrab/ blešky a na odčervení. Všechny měly testy na FeLV a FIV negativní 🙂

Jsme nesmírně vděční za veškerou finanční pomoc, kterou nám pomáháte pomáhat ♥

                     

 

27.3.2017

V neděli k nám přijel ježíšek jménem Vilma Havlínová a dovezl zvířátkům dárečky. Chceme poděkovat všem, kteří pro zvířátka přispěli. Jsou to Eva Coufalová (granule, ručníky, deky), Petra Šrollová (pytle s pelíšky), Oliva Oliva(krmivo), Kristýna Jansová (zdr. materiál), Zdenka Kubešová (čistící prostředky), Monika Hodovská, Blanka Šindelářová a kolegové z dopravního podniku Praha (krmivo a různé drobnosti) a ostatní dobří lidé. Chlupáčci moc děkují za dárečky.

   

 

18.3.2017

Ve čtvrtek 16.3. odpoledne byla úspěšná záchranná akce v okolí Rovenska – Jedlí. Přivezli jsem si do azylu nádhernou sladkou mazlivou holčičku a dali jsme je jméno Karakalka. Holčička se musí odčervit a naočkovat, otestovat a zjistit na veterině, zda není třeba už s koťátkama v bříšku.

   

 

14.3.2017 (od Alenky)

Včerejší den, pondělí 13.3. byl opravdu super náročný na veterinární náklady – jsme již ve velkých dluzích 🙁 Budeme vám všem velmi vděčni za jakýkoliv příspěvek na úhrady veterinárních účtů. Návštěvy začaly u paní doktorky Zelíkové v 8:30 (testy). Potom jsme jeli za panem doktorem Vitáskem na kastrace 2 kocourků a léčbu antibiotiky 2 nemocných micinek. A jako poslední návštěva veteriny byla u pana doktora Mináře, kde jsme vezli urgentní případ – kocourka s pooperačními problémy po kastraci a byla nutná reoperace 🙁
Nejenom, že jsme lítali od veteriny k veterině, ale museli jsme mezitím stihnout nákupy krmiva ve 3 různých obchodech, vyřídit pár záležitostí na pracovním a sociálním úřadě a pak nás čekalo papírování, než jsme vyzvedli naše kočičky a vyrazili zpět směr Azyl Gaia, abychom se vrhli na odpolední krmeni té naší divé zvěře. Venčení atd. Nevím, v kolik začínal Jiřinčin den (určitě podstatně dřív, než můj), ale já začínala v 7 ráno a domů jsem se dostala až v 18 hodin večer. Jiřinka byla tak hodná a odvezla mě domů, když jela vyzvednout večer kocourka Uhlíka od pana doktora Mináře.
Velice rádi bychom poděkovali za veškerou pomoc, kterou jste nám již v minulosti poskytli a za veškerou pomoc s účty na veterinu, které se na nás valí ze všech stran.

                  

 

11.3.2017

Dnes vypukla v Azylu „třetí světová“ a škrábalo se a kousalo. Každý den léčíme tak zhruba 30 micinek, antibiotika a kapání očiček. Minulý týden se také odčervovalo a dávaly se pipetky na prevenci svrabíku. A každý týden pondělí a čtvrtek kastrujeme!! Takže výdaje za veterinu / léky se na nás hrnou horem dolem 🙁 Byli bychom opravdu moc vděčni za každou poslanou korunku na veterinární vydaje.
Dnes už toho léčení mely micinky asi dost. Nejvíc bojovala Treperenda, Bobo a Davinka. Odnesla jsem to asi 40+ škrábanci. A dalších pár mám na zádech a krku atd. To je zase od létající Jitřenky a Kryšpínky, co na mě furt skáčou odkudkoliv a chtějí se mazlit. Poškrábané nohy ani nezapočítávám:-)
Mockrát vám všem děkujeme za dosavadní výpomoc – bez vás všech by bylo nemožné pokračovat v ochraňování a léčení nevinných tvářiček.

               

 

7.3.2017

Zjistila jsem, že je nás víc, kdo doplácí na to, když se snaží věnovat zachráněným zvířátkům, jak po psychické, tak i fyzické stránce. V loňském roce jsem bohužel přechodila chřipku a ta mi rozjela spoustu zdravotních problémů, které se lepší pomalu. Jsem opravdu velice ráda, že mám v azylu děvčata, bez kterých bych to všechno musela ukončit, protože bych to už nezvládala. Na podzim, když mi tu postupně vyhodili 30 kočiček a koťátek (dohromady je jich 130), tak pár jich nepřežilo, ale ostatní již začínají dospívat a budou potřebovat kastraci. A je tu další problém. Protože je to celkem akutní, tak se začínají kupit dluhy na vetu. Také musíme odčervovat. Podařilo se nám u jedné hodné veterinářky sehnat pipety za tu nejnižší možnou cenu, alespoň pro 30 kočiček. Je mi vždy velice trapně prosit o finanční pomoc. Azyl, to je bezedná studna. Skoro celý důchod padne pro spotřebu azylu. Když ještě žil manžel,tak celý můj důchod patřil kočičkám a z jeho důchodu jsme žili. Nyní je to pro mne dosti těžké, stále shánět peníze, abych to mohla všechno utáhnout. Byla bych vám velice vděčná za jakoukoliv pomoc. Za všechny kočičky v azylu vás zdraví Jinovatka, která už má kastraci za sebou.

            

 

3.3.2017

Vážení přátelé, dnes jsme zažili velké dobrodružství s naštěstí dobrým koncem. Vydali jsme se do Losin zachránit kocourka, s čímž nám pomáhali místní dobří lidé. Neměli jsme v počátku štěstí, kocourka jsme na místě nenašli. Od místních jsme pouze věděli, kterým směrem se včera vydal, že za sebou tahal nožičky. Šli jsme ho hledat, pomohl nám velmi místní manželský pár, Bednářovi. Bohužel jsme kocourka nemohli najít. Na místě byly zahrady, šopny, prázdný dům, kůlny, prostě spousta míst, kde by se mohl zraněný vyděšený kocour schovávat. Už jsme se smiřovali s tím, že odjedeme s prázdnou, když jsme uviděli dům s pootevřenou verandou, u které byla miska. Po chvíli vyšla ven paní, ptali jsme se, jestli neviděla mourovatého kocoura. Přiznala, že sama takového má, ale už tři dny se nevrátil domů a marně ho hledá. Šla hledat s námi a představte si tu radost, vyděšený polodivoký kocour na její volání zareagoval a mňoukáním se ohlásil. 🙂 Byl schovaný kus od domu v suché vysoké trávě. Po vzájemné dohodě jsme kocourka zavezly na veterinu, kde mu udělali rentgen, naštěstí nemá nic zlomeného, jen nožky pochroumané pravděpodobně po nárazu auta, musel dostat sedativa, aby vůbec bylo vyšetření možné, byl bolestivý, vyděšený a divoký. Dostal injekci proti bolesti a zánětu a nyní už je znovu u paničky, která byla ze shledání nesmírně šťastná. Kocourek se jmenuje Kamarád, jsou mu 2 roky a je to pěkný macík, 5,5 kilogramů. Přikládáme foto z veteriny.

      

Označeno v Aktuality 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

SEO služby nám zvyšují návštěvnost