Co je nového v dubnu 2017

27.4.2017

Tak jsme konečně z Čertíkem doma a po operaci. Na výsledek z histologie si ale budeme muset počkat , až půjdeme na stehy. Ťapinku jsem si hladila ráno, když jsem tam vezla Čertíka. Zrovna baštila, tak mne moc nevnímala. Měla velký hlad, potom když jsem byla odpoledne Čertíka vyzvednout, jsem se s ní konečně mohla pořádně pomazlit. Byla již o hodně živější a veselejší. Tlačila se z kotce ven. Myslela si, že už jede domů. Slíbila jsem jí, že si pro ni v sobotu přijedu, aby byla hodná a hodně baštila.
  

 

27.4.2017

Podařilo se nám vmáčknout Čertíka na operaci. Mají to plné, ale nás se pokusí ho odoperovat. Prosím, držte nám pěsti, aby to všechno dobře dopadlo.Také Ťapušku budu moci pohladit. Je tam na kapačkách do soboty.

 

26.4.2017 (od Alenky)

Ťapuška a Čertík prosí o pomoc -Ťapuška je hospitalizována na veterině – je to už starší dáma, je slabá a zlobí jí ledviny – bude na kapačkách a cena léčby se odhaduje na 3-4 tisíce. U Čertíka jsme zjistili zvětšené jedno varle a musí na operaci, která bude okolo 4 tisíc 🙁 Nejsou finance a operace bude odložená až do doby, než se něco nastřádá. Oba hafíci a Jiřinka bude všem vděčná za jakoukoliv finanční pomoc.
Mockrát předem děkujeme.
    

 

26.4.2017

Při dnešní návštěvě veteriny zjistili u Ťapušky ledviny a Čertíka budou operovat. Když jsme čekali na krevní výsledky Ťapušky, tak jsem je zavedla do auta, protože v čekárně byli další pejsci. Veterinářka mi však zdělila tu špatnou správu a já jsem musela jít pro ni zpět do auta. Na ten její výraz v očích stále myslím a vidím ho před očima. Jako by se divila, proč jí tam nechávám. Stále se cukala a chtěla jít za mnou. Slíbyla jsem jí, že se za ní zítra přijdu podívat. Bude tam až do soboty. Cena pobytu mne bude stát kolem 3-4 tisíc. Čertíkova operace se provede, až budu mít další 4 tisíce korun. Tak jsme se domluvili. Snad to nějak dám dohromady. Proto mám velkou prosbu o pomoc.

 

25.4.2017

Kočičku Beauty jsme si přivezli dne 12.01.2017. Byla nalezena ve skleníku u jednoho domku u bývalého sanatoria v Šumperku, který se má bourat. Paní, která kočičku chodila krmit, umístila do skleníku boudičku, jenže dům i skleník je monitorován a přijela policie a paní musela vysvětlovat, že tam kočičce pomáhá a že jí tam jen dala boudičku. Později však nějací dacani vše rozbili a házeli po kočičce flašky a střepy a ona neměla životní prostor a byla dost vyplašená, proto putovala do našeho azylu. Nejdříve se tolik bála, že byla pořád v boudičce a nechtěla vylézt, ale nyní už se osměluje a nechá se česat. Bude pravděpodobně starší, ale je moc krásná a má nádhernou dlouhou srst. Nedávno jsme léčili dásně a trhali zoubky.

 

25.4.2017

Konečně několik chvil volna na aktuality z azylu. Nejprve všem velký dík za stálou finanční podporu. Kočičky jsou ještě v režimu zimy a tak baští o stošest. Ještě nás čeká několik kastrací u dospívajících koťátek. Máme zachráněnou kočičku ve vysokém stupni březosti a tak se připravujeme na další drobotinu. Nikdy nenechávám kastrovat kočičku s velkými ko´tátky v bříšku. S tím už se bohužel nedá nic dělat. Zítra jedu na kliniku s dvěma pejsky. Čertíkem, který má zvětšené jedno varle a potom s Ťapinkou, je už hodně stará a slabá. Tak uvidíme, jak dopadnou. Také mourovatý kocourek, kterého jsme převzali od paní, která se o něj nemohla starat, je na tom dosti zle. Snažíme se mu dávat vždy to nejlepší a kombinovat co by mu chutnalo, aby trochu přibral. Protože mám pokažený foťák, tak nemohu dávat žádné fotky. V pátek mi dovezou na tři dny vlčáka, kterého jsme zachránili z Jindřichova. Nový majitelé mne uprosili, že potřebují odjet a nemají ho kam dát. Bude to práce navíc, protože jej musím nechat v dílně a venčit ho každou chvíli. Ale těším se na něj, že ho zase uvidím. Já si prostě neodpočinu a neodpočinu!

 

22.4.2017

Hezký sobotní večer, konečně Vám můžeme v celé kráse představit další z našich kočiček, které ochotně zapózovaly v miniateliéru. Tato kočička dostala krásné jméno POMNĚNKA :-). Byla nalezena i s modro-stříbrným obojkem v Branné. Někdo ji vyhodil ke kotelně, kde se potulovala asi 14 dní. Jedna paní si jí vzala k sobě do zmíněné kotelny, jenže milý pan kotelník kočičku vykopnul ven. Měla zraněnou nožičku, 3 dny byla nezvěstná, nakonec se jí podařilo najít a od pátku (přes víkend) si jí paní dala opět do kotelny, ale následující pondělí hrozilo další vykopnutí, takže kočička putovala do našeho azylu. Trošku se bála, ale nyní už se mazlí :-).

 

21.4.2017 (od Alenky)

Před-Velikonoční šílenství!!! Auto narvané k prasknutí. Den začal v 7 hodin. Příprava 4 micinek na veterinu – testy, odběry krve, sono. Smolíček, Bludička, Světluška a Pupalka. Strávily jsme tak víc jak hodinu. Odvoz testů do nemocnice na podrobnější testy – obrovský veterinární účet 🙁 Nákup nemocničních podložek. Benzinka – tam se nám podařil dobrý úlet. Schůzka/papírování s paní účetní – Věra Hýbnerová. Potom návštěva pracovního úřadu. Nákup granulí a konzerv pro hafany ve zverimexu. Vrácení prázdných a nákup plných plynových bomb v Sobotíně… Zpět do Šumperku … DM- nákup kapsiček. Kaufland – nákup různých potřebných věcí pro azyl … Pak hurá na poštu. Prostě šílený den.
S vypakováním auta. A pak krmením zpět v azylu jsme skončily až po 7h večer… Ještě, že se tyhle super akce dějí tak každých 10 dní – mít tohle každý den, tak bychom se mohly jít zaregistrovat do Bohnic 😀
Všem co nám finančně pomáháte moc a moc děkujeme. Hlavně děkují micinky.
                        

 

20.4.2017

Po dlouhé době máme čas řešit informační resty. Několik kočiček nás opustilo navždy, některé jsme přijali a některé našly nový domov. Moc blahopřejeme kocourkovi, kterému jsme říkali Nick alias Nicolas. Toho nám tady vyhodili dne 13.11.2016 v krabici s mnoha dalšími kočičkami. Na začátku dubna tento úžasňák našel nový domov a my jsme moc rádi :-).
        

 

16.4.2017

V pátek odjela do nového domova naše krásná bílá „britka“ Jinovatka a včera nám již podnájemníci poslali první informaci o zabydlování <3
Děkujeme Věra Beruška Hýbnerová, která vše v našem azylu zdokumentovala
        

 

12.4.2017 (od Alenky)

Náš překrásný, ale zubožený Simba musel jít dnes zpátky do veterinární péče na kapačky 🙁
Simbu jsme převzali koncem Března z veteriny, kde strávil týden na kapačkách. Dala ho tam paní, která ho zachránila, ale necítila se dostatečně kvalifikovaná na péči o kocourka v tak špatném stavu. Simbův hlavni problém jsou ledviny 🙁 Bůhví, jak dlouho trpěl hlady, než byl zachráněn. Byl tak zablešený, že chudáček ztratil přes 30% jeho krásné srsti …
Když jsme ho přivezli z veteriny, tak první týden nám hezky papal, měli jsme ho na antibiotikách a začal se osmělovat a byl přátelský,  bohužel začátkem tohoto týdne začal vice polehávat a stranil se. Včera večer odmítl potravu a nadavoval se nad miskou, tak byl dnes ráno odvezen zpět na kapačky 🙁
Bojujeme ze všech sil abychom ho zachránili a vrátili ho do jeho předešlé kondice. Musel to být opravdu výstavní kocourek – i v jeho smutném stavu je stále nádherný. Jen se podívejte na ty jeho kukadla.
Držte Simbíkovi pěstičky, ať se nám vrátí a ať to kluk nevzdává a bojuje.
        

 

11.4.2017 (od Alenky)

Pamatujete se na Karakalku, krásnou holčičku zachráněnou z okolí Jedlí 16. března tohoto roku?
No…nakonec se z Karakalky vyklubala mala česká VENDULKA 🙂 Tentokrát mela micinka velké štěstí a našli se majitelé a Vendulka byla do týdne po převzetí zpátky doma.
Malou jsem obrečela, jelikož to byla láska na první pohled a vzala jsem si jí domu pod podmínkou, že když se najde její zodpovědný laskavý majitel, tak ji samozřejmě vrátím.
Při předání u mě doma plakala nejen paní, že má svoji malou Vendulku zpět, ale aji já, že jsem ji ztratila 🙁
Vendulka byla nechtěné toulavé kotě, které paní našla v lese, když jí byly 2 měsíce. Paní je v důchodu a žije s manželem v chatové oblasti a jednou za čas jedou na nákupy do města a o Vendulku se stará soused. Bohužel mu teď v březnu ta malá rošťanda pláchla, ale byla naštěstí nahlášena hodnou paní k nám do Azylu a my ji vzali pod ochranu.
Kéž by všechny kočičky, co se k nám dostanou, měly takový šťastný konec.
Přejeme Vendulce a jejím dvojnožcům vše nej nej a už se holka sakra netoulej, nebo dostaneš 25 na prdelku, hehe 😀
          

 

5.4.2017 (od Alenky)

Nový přírůstek z Bludovečku. Docela se mi líbí jméno Světluška. Naprosto nádherná želvinka. Možná dcera Bludičky z Bludovečku. Je bohužel ve vysokém stadiu březosti, takže očekáváme koťátka!!! Další nezodpovědný majitel 🙁 a spousta práce a výdajů pro Azyl.
Byla chudinka plna klíšťáků.

 

4.4.2017 (od Alenky)

Dnešní návštěva veteriny . Na operaci šly dvě starší dámy co měly problémy se zoubkama. Na obě se použila šetrná anestezie a obě byly na pooperační kapačce. Dlouhosrstá kráska Beauty (přišla o dva zoubky) a miloučká Jůlinka (přišla o tři zoubky). Tak snad už budou obě v pořádku.
Účty jsou opravdu finančně náročné, budeme vděčni za každou finanční podporu.
Mockrát předem děkujeme .
           

Označeno v Aktuality 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

SEO služby nám zvyšují návštěvnost