O nás

Azyl Gaia, z.s. je soukromý, převážně, kočičí azyl v blízkosti Hanušovic (okres Šumperk). Kromě kočičích obyvatel u nás našla azyl i další zvířátka – psi, ponička, kozlíci, srnka, ježeček a holoubek 🙂 Ale jsme jednoznačně zaměřeni a uzpůsobeni na pomoc kočičkám.

Azyl Gaia, z.s. byl oficiálně založen 9.6.2010. Naším cílem je poskytnout důstojný dočasný domov bezprizorním a potřebným kočičkám a nalézt jim domov nový, trvalý, kde budou spokojené.

Jak to začalo….

Jmenuji se Jiřina Vrábelová. Nejprve jsem se starala v zaměstnání o malé děti v jeslích, potom o staré lidi v charitě a tam to všechno začalo. Když zemřela klientka, zůstalo po ní nějaké zvířátko a už bylo u mne. Při cestách v terénu, když jsem jezdila po vesnicích, tak hlavně v zimě jsem se nemohla dívat, jak některá zvířátka trpěla. Tak jsem je brala do teploučka na půdu a začalo jich přibývat. Pak jsem se třeba dozvěděla o dalších týraných, hlavně kočičkách, a už jsem musela některé přemístit do bytových prostorů. Každá z kočiček má svůj smutný příběh, ale myslím si, že šťastný konec. Snažím se, aby byly v pořádku a v čistotě. Dá to sice mnoho práce, ale když mají plná bříška a jsou spokojená, tak to je tak krásný pocit, který nic nenahradí. To je tak zhruba všechno, i když příběhy, které jsem zažila by vydaly na knihu, ale smutnou, a to raději necháme zapomenout.

A jak to u nás v Azylu vypadá? Tady je pár fotek a základních informací 🙂

Každá nová kočička, která přijde do azylu, musí do izolace. Potom co nejdříve na veterinu, kde ji prohlédnou, jestli je zdravá, nemá ušní svrab (pokud ano, dostane Strongholt a vyčistí se jí ouška), dále se odbleší a odčerví. V karanténě zůstává minimálně 2 týdny. Pokud je kočička plachá, nechá se při otevřených dvířkách, aby si sama vylezla mezi ostatní. V každé místnosti, kde jsou kočičky, mám klece, ve kterých si zvykají na prostředí mezi ostatními.

Mladé kočičky a kocourci jsou ve vhodném věku kastrováni.

 

Takový hlad mají každé ráno a večer. Bydlení kočiček v půdním pokojíku 🙂 Děkujeme sponzorům z truhlářské dílny JIRO panu Frankovi a panu Ošťádalovi, díky nimž se toto podařilo.
Kočičí strom v půdním pokojíku zvaný „kočičák“ je vždy obsypaný kočičími plody. Na velké půdě jsou 3 boxy, kde mohou být kočičky zvyklé na chladnější podnebí z venku. V současné době jsou oddělené od zbytku prostor a kromě zimního období slouží jako karanténa. Prostě u nás neustále probíhají různé úpravy a opravy tak, abychom kočičkám mohli co nejvíce pomáhat 🙂
Kočičky z půdy mají také venkovní voliérku. Díky stolařům z truhlářské dílny JIRO a panu Marku Chudějovi, který výběh pomáhal dát dohromady. Kočičky mohou prolézat libovolně, kam se jim zlíbí. Za schody na velkou půdu – malá chodba.

 

 

SEO služby nám zvyšují návštěvnost